خدمات مرکز پاسخگویی

خدمات مرکز پاسخگویی از مهمترین بخش امداد آبتین می باشد که تمام خدمات سرویس دهی به مشترکین را تنظیم می نمایند و با دقت تمام، تماس های دریافت شده را ثبت می نمایند و متناسب با نیاز مشتریان خدمات امداد سیار را با کارشناسان فنی هماهنگ می نمایند و در اسرع وقت به محل اعزام می کنند.

مرکز پاسخگویی امداد سیار علاوه بر هماهنگ نمودن ارتباطات دو سویۀ میان مشتریان و واحد پشتیبانی، قادر به مدیریت بحران حوادث جاده ای می باشد و می توانند با درایت و پاسخگویی به موقع از وقوع حوادث جدی پیشگیری نمایند و سفر مطمئنی را برای عزیزان رقم زنند.

شرح وظایف مرکز پاسخگویی امداد سیار

مرکز پاسخگویی امداد سیار در واقع بخشی است که برای مشتریان پرونده ایجاد می کند و اطلاعات مربوط به ثبت حادثه و مشکل فنی و یا ارسال یدک کش و یا هر نوع عملیاتی که توسط متخصصین امداد سیار صورت گرفته را به صورت جامع بایگانی می کنند تا به صورت قانونی تمام مراحل صورت گیرد.

خدمات مرکز پاسخگویی

خدمات مرکز پاسخگویی در واقع تماس های مشترکین را درون سامانه همگانی امداد رسانی ثبت می نمایند و سپس مطابق با نوع مشکل ایجاد شده، ثبت ارسال کارشناسان امداد و یا ارسال خودرو یدک کش را انجام می دهند. همچنین حین رسیدن واحد امداد سیار به محل و اتمام فعالیت امدادان سیار، تمام پیگیری های لازم را انجام می دهند تا کلیۀ مراحل انجام شده را درسیستم واحد ثبت نمایند.

خدمات ویژۀ امداد آبتین

گروه خدماتی امداد آبتین از ابتدای فعالیت خود، در تلاش بوده از افراد متخصص و مجرب برای گروه پاسخگویی و فنی استفاده نماید تا بتوانند با کمال صبر و شکیبایی، مشترکین را راهنمایی نمایند و تمام مراحل اجرایی مرکز پاسخگویی را با دقت و پشتکار انجام دهند و قادر به پاسخگویی در اسرع وقت باشند و به موقع راهنمائی های لازم را به مشترکین امداد سیار اطلاع رسانی نمایند و به صورت هوشمندانه از تمام تجربیات خود برای آرام نمودن افرادی که با نقص فنی خودرو دچار شده اند، استفاده نمایند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :